Specjalistyczne szkolenia językowe

Dla osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje i zasób specjalistycznego słownictwa proponujemy kursy:

  • Medical English lub Italiano Medico - kurs dla osób związanych ze środowiskiem medycznym (lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny), które chcą poszerzyć ogólną znajomość języka angielskiego lub włoskiego o terminologię medyczną, doskonalić umiejętność czytania prasy specjalistycznej ze zrozumieniem oraz komunikowania się w języku angielskim w codziennych sytuacjach związanych z życiem zawodowym.
  • Business English to zajęcia przeznaczone dla osób ze środowiska biznesowego, które posiadają już znajomość języka angielskiego w zakresie ogólnym. Celem kursu jest przygotowanie uczestnika do sprawnego posługiwania się językiem angielskim w codziennym sytuacjach biznesowych w międzynarodowym środowisku pracy. Tematyka zajęć obejmuje m.in. przygotowanie do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, przygotowanie do udziału w spotkaniach biznesowych i konferencjach, prowadzenie negocjacji, opisywanie wskaźników biznesowych, przedstawianie i porównywanie ofert, korespondencja biurowa, rozmowy telefoniczne, podróże służbowe itp. Kurs przygotowuje również do prowadzenia rozmów rekrutacyjnych w języku angielskim.
  • Legal English - angielski dla prawników to zajęcia skierowane do osób ze środowiska prawniczego, które posiadają już znajomość języka angielskiego w zakresie ogólnym. Podczas zajęć kursanci zapoznają się z angielską terminologią prawniczą poprzez czytanie, omawianie i tłumaczenie tekstów o tematyce prawnej, a także uczą się pisania dokumentów prawnych w języku angielskim.

Rok szkolny obejmuje 120 godz. lekcyjnych. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne (90 min.) lub 1 raz w tygodniu po 4 godz. lekcyjne (180 min.) i są prowadzone przez wykwalifikowanego lektora z wykształceniem filologicznym i/lub Native Speakera.

UWAGA! Kursy grupowe są uruchamiane od min. 5 uczestników.

W przypadku zajęć firmowych lektor dojeżdża do siedziby firmy, a częstotliwość zajęć ustalana jest indywidualnie.