Specjalistyczne kursy językowe

Zajęcia indywidualne stacjonarne lub ONLINE dla osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje i zasób specjalistycznego słownictwa:

  • Medical English lub Italiano Medico - kurs dla osób związanych ze środowiskiem medycznym (lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny), które chcą poszerzyć ogólną znajomość języka angielskiego lub włoskiego o terminologię medyczną, doskonalić umiejętność czytania prasy specjalistycznej ze zrozumieniem oraz komunikowania się w języku angielskim w codziennych sytuacjach związanych z życiem zawodowym.
  • Business English to zajęcia przeznaczone dla osób ze środowiska biznesowego, które posiadają już znajomość języka angielskiego w zakresie ogólnym. Celem kursu jest przygotowanie uczestnika do sprawnego posługiwania się językiem angielskim w codziennym sytuacjach biznesowych w międzynarodowym środowisku pracy. Tematyka zajęć obejmuje m.in. przygotowanie do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, przygotowanie do udziału w spotkaniach biznesowych i konferencjach, prowadzenie negocjacji, opisywanie wskaźników biznesowych, przedstawianie i porównywanie ofert, korespondencja biurowa, rozmowy telefoniczne, podróże służbowe itp. Kurs przygotowuje również do prowadzenia rozmów rekrutacyjnych w języku angielskim.
  • Legal English - angielski dla prawników to zajęcia skierowane do osób ze środowiska prawniczego, które posiadają już znajomość języka angielskiego w zakresie ogólnym. Podczas zajęć kursanci zapoznają się z angielską terminologią prawniczą poprzez czytanie, omawianie i tłumaczenie tekstów o tematyce prawnej, a także uczą się pisania dokumentów prawnych w języku angielskim.

Łączna ilość godzin oraz częstotliwość zajęć każdorazowo ustalana jest indywidualnie. Lektor dojeżdża we wskazane miejsce na terenie Łodzi, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Poznania. Istnieje też możliwość zajęć w siedzibie naszej Szkoły.