Włoski w Rzymie

O Szkole:

Nasza Szkoła partnerska w Rzymie została założona w 1974 roku i jest jedną z pierwszych szkół językowych we Włoszech specjalizującą się w nauczaniu języka włoskiego jako obcego. Jest częścią organizacji International House, która skupia ponad 120 szkół na całym świecie. Oprócz kursów języka włoskiego Szkoła jest znana i ceniona jako centrum szkoleniowe dla nauczycieli. Ponadto prowadzi działalność wydawniczą publikacji książek i innych materiałów dydaktycznych.

Szkoła zlokalizowana jest w centrum Rzymu w zabytkowej willi z XIX w. Wnętrze Szkoły jest komfortowe i funkcjonalne. Na terenie Szkoły znajduje się bar serwujący napoje i przekąski oraz przestronny salon, w którym można zjeść obiad przed lub po zajęciach. Międzynarodowe środowisko i komfortowa atmosfera sprzyja nawiązywaniu kontaktów z ludźmi z całego świata, których łączy wspólny cel - nauka języka włoskiego. Szkoła posiada również piękny ogród i dwa duże tarasy, gdzie można zrelaksować się przy cappuccino, rozmawiając z przyjaciółmi lub ucząc się.

Wszyscy nauczyciele to native speakerzy, absolwenci filologii z dyplomem w nauczaniu języka włoskiego jako obcego. Szkoła posiada również akredytację włoskiego Ministerstwa Edukacji. Wszystko to przekłada się na wysoką jakość i profesjonalizm prowadzonych kursów.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy


DSCN2016_727748 DSCN2068_996988 DSCN3248_663244

Oferowane kursy:

Szkoła w Rzymie oferuje kursy języka włoskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego, przez cały rok. Po przyjeździe, kursanci "nie początkujący" zostają poddani testowi i przypisani do grupy, w zależności od ich poziomu i ich indywidualnych potrzeb. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych lub po południu. Możliwa długość kursu od 1 do 40 tygodni.

Po zakończeniu kursu każdy student otrzymuje certyfikat ukończenia kursu na danym poziomie, który z pewnością podniesie rangę każdego CV.

  • KURS INTENSYWNY - 20 lekcji w tygodniu od poniedziałku do piątku, 4 x 45 min. w godzinach porannych lub popołudniowych.
  • KURS ŚREDNIO-INTENSYWNY - 15 lekcji w tygodniu od poniedziałku do piątku, 3 x 45 min. w godzinach porannych lub popołudniowych.
  • KURS INDYWIDUALNY – od 15 do 30 lekcji w tygodniu od poniedziałku do piątku, od 3 do 6 x 45 min. dziennie.

Zakwaterowanie:

Oferujemy zakwaterowanie u starannie wybranych rodzin włoskich z możliwością wyżywienia w formie śniadania i obiadokolacji lub tylko śniadania. Pobyt we włoskim domu umożliwia codzienny kontakt z językiem i kulturą włoską.

Program zajęć dodatkowych:

Szkoła oferuje również rozmaite zajęcia pozalekcyjne m.in.: zwiedzanie atrakcji Rzymu, seminarium na temat włoskiej kuchni lub włoskie wina, etc. Bogaty program zajęć poza lekcyjnych pozwala na nawiązywanie nowych przyjaźni, poznawanie Rzymu i praktykowanie języka włoskiego.
Podróż/transfer z i na lotnisko:

Na życzenie Kursanta Szkoła organizuje odbiór i dowóz na lotnisko lub na dworzec kolejowy za dodatkową opłatą.